Nem lakossági felhasználó változás
Meddig és kinek kell bejelenteni a felhasználó-változást?
Ha a felhasználási helyen a felhasználó személye megváltozik:
- a korábbi és az új felhasználó a változást legkésőbb a birtokátruházástól számított 15 naptári napon belül,
- a felhasználó elhalálozása esetén az örökös az elhalálozás tényét legkésőbb annak tudomására jutása napjától számított 60 naptári napon belül
köteles bejelenteni.
Milyen módon lehet megtenni a bejelentést?
- az E-ügyfélszolgálaton keresztül
- személyesen az ügyfélszolgálaton
- e-mailben a sopronivizmu@sopronivizmu.hu címen
- levélben
Mi a következménye, ha nem történik meg a bejelentés határidőben?
Ha a felhasználó/elkülönített vízhasználó a felhasználási helyen a víziközmű-szolgáltatás igénybevételével felhagy, mindaddig felel a víziközmű-szolgáltatási szerződésben foglaltak teljesítéséért, amíg a változás-bejelentést meg nem teszi, vagy nem kéri a szüneteltetést.
Határidőn túli bejelentés esetén, ha az új felhasználó a változás időpontjáig visszamenőleg kéri a vízdíj számlák saját nevére történő kiállítását, a számlahelyesbítést az Árnyilvántartásában előre rögzített díj ellenében végezzük el.
Hogyan lehet megtenni a bejelentést?
- Változás-bejelentő – felhasználó változásról nyomtatványon, annak teljes körű kitöltésével,
- vagy ennek géppel kitölthető formátumához kattintson ide.
- A bejelentőlaphoz csatolni kell:
- főmérő esetén 2 példány kitöltött Közszolgáltatási szerződést
géppel kitölthető formátumhoz kattintson ide, - mellékmérő esetén 2 példány kitöltött Mellékszolgáltatási szerződést,
géppel kitölthető formátumhoz kattintson ide.
- főmérő esetén 2 példány kitöltött Közszolgáltatási szerződést
- Felhasználói nyilatkozat víziközmű-fejlesztési hozzájárulásról új igénybevétel esetén
- Amennyiben az új felhasználó nem a felhasználási hely tulajdonosa (a felhasználási helyet bérlőként vagy egyéb jogcímen használja), a felhasználási hely tulajdonosának írásbeli nyilatkozata is szükséges arra vonatkozóan, hogy hozzájárul a szolgáltatási szerződés megkötéséhez.
- A változás átvezetéséhez – a bejelentéssel egyidejűleg – be kell mutatni a változást igazoló dokumentum, okirat eredeti példányát, amelyről másolatot készítünk, vagy csatolni kell a másolatot.
Mik lehetnek igazoló dokumentumok?
- gazdálkodó szervezet esetén
- a változást tartalmazó 60 naptári napnál nem régebbi tulajdoni lap
- birtokba-adási jegyzőkönyv
- adásvételi szerződés
- bérleti szerződés vagy annak felmondása
- cégbírósági bejegyzés és aláírási címpéldány
- amennyiben a korábbi felhasználó is gazdálkodó szervezet, akkor a víziközmű-fejlesztési kontingens átruházásáról/átcsoportosításáról szóló nyilatkozat (nyilatkozat hiányában az új felhasználóra kerül)
- intézmény esetén:
- a változást tartalmazó 60 naptári napnál nem régebbi tulajdoni lap
- adásvételi szerződés
- bérleti szerződés vagy annak felmondása
- cégbírósági bejegyzés
A változások bejelentésének szabályairól további részletes információkat Üzletszabályzatunk 4.1.3.2. pontjában, a 28-31. oldalon talál.
Néhány szó a víziközmű-fejlesztési hozzájárulásról
A nem lakossági felhasználó víziközmű-szolgáltatás igénybevételének előfeltétele a napi maximális szolgáltatási igénynek megfelelően – de legalább 0,1 m3/nap mennyiségben – a víziközmű-fejlesztési hozzájárulás megfizetése.
A nem lakossági felhasználó víziközmű-fejlesztési hozzájárulás fizetési kötelezettségét a Felhasználói nyilatkozat kitöltésével vállalja. A Soproni Vízmű Zrt. a Felhasználói nyilatkozat jóváhagyását követően az abban meghatározott víziközmű-fejlesztési hozzájárulás összegét a felhasználónak/elkülönített vízhasználónak kiszámlázza, amelyet az köteles kiegyenlíteni.
Nem kell hozzájárulást fizetnie a központi költségvetési szervnek és annak költségvetési intézményének, a helyi önkormányzatnak és annak költségvetési intézményének, valamint normatív állami támogatásban részesülő, közfeladatot ellátó, nem nyereség- és vagyonszerzési célt szolgáló egyéb intézménynek. Az előzőeknek való megfelelés igazolása a felhasználó/elkülönített vízhasználó kötelessége. Amennyiben a felhasználó – a költségvetési szervek és intézményeik kivételével – az adott felhasználási helyen jövedelemszerző gazdasági tevékenység keretében veszi igénybe a víziközmű-szolgáltatást, nyereség- és vagyonszerzési célt szolgáló tevékenységet végez, nem lakossági felhasználónak minősül és köteles víziközmű-fejlesztési hozzájárulást fizetni.
Amennyiben a felhasználó-változáskor a régi, nem lakossági felhasználó nem rendelkezik a jogosultságról, nem lakossági felhasználó esetén a jogosultság az új felhasználó/elkülönített vízhasználó nevére, lakossági felhasználó/elkülönített vízhasználó esetén pedig törlésre kerül.
A víziközmű-fejlesztési hozzájárulással szerzett kapacitás igénybevételi jogosultság egy adott felhasználási helyhez kapcsolódik, de ez azonos víziközmű-rendszeren belül átcsoportosítható, amennyiben a szolgáltatási igény kielégítésének az új felhasználási helyen nincs műszaki akadálya.
További információk a víziközmű-fejlesztési hozzájárulásról